Friday, February 12, 2010

Minggu 6 (8 -12 Februari 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 6 (8 – 12 Februari 2010)


Tarikh: 08/02/2010

Hari: Isnin


Kelas: 1G/1H

Masa: 2.00-3.25pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.6 Toleransi


Objektif Pembelajaran:
i) Memahami konsep toleransi.

ii) Menerima hakikat bahawa terdapat perbezaan antara pelbagai kaum dalam hidup bermasyarakat.

iii) Menyedari kepentingan amalan bertolak ansur dalam masyarakat pelbagai kaum.

iv) Mengamalkan sikap bertolak ansur demi keharmonian hidup bersama.


Hasil Pembelajaran:
i) Bertolak ansur terhadap sebarang perbezaan yang wujud dalam masyarakat.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
P & P berjalan dengan lancar. Para pelajar diminta menyalin nota dan menjawab latihan yang diberikan. Mereka dapat menjawab soalan latihan yang diberi dengan betul.


Kelas: 1N, 1A/1B/1C, 1M

Masa: 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.5 Hemah Tinggi


Objektif Pembelajaran:
i) Melatih diri agar sentiasa berbudi bahasa dan berkelakuan sopan dalam setiap situasi.

ii) Mengenal pasti cara berkelakuan sopan di tempat-tempat awam.

iii) Mengamalkan sikap hemah tinggi dalam kehidupan seharian.


Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa bertutur dan berkelakuan sopan dalam pelbagai situasi.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
P & P berjalan dengan lancar. Para pelajar menyalin nota serta latihan yang diberikan. Mereka dapat menjawab soalan latihan yang diberikan dengan betul.


Tarikh: 09/02/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm dan 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 5 – Rajah dan Bab 6 - Peta


Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii) Mentafsir rajah kitaran
iii) Peta bergambar (peta pelancongan)
iv) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:

i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii)Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah
v) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
vi) Menyatakan kedudukan dan taburan ciri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
vii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
viii) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:

i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah
v) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
vi) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
vii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
viii) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-


Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar
vi) Pelajar boleh mengumpul maklumat
vii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
viii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
viiii) Pelajar boleh mentafsir rajah


Tarikh: 10/02/2010

Hari: Rabu


Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.5 Hemah Tinggi


Objektif Pembelajaran:
i) Melatih diri agar sentiasa berbudi bahasa dan berkelakuan sopan dalam setiap situasi.

ii) Mengenal pasti cara berkelakuan sopan di tempat-tempat awam.

iii) Mengamalkan sikap hemah tinggi dalam kehidupan seharian.


Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa bertutur dan berkelakuan sopan dalam pelbagai situasi.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
Para pelajar memahami konsep hemah tinggi. Soalan Esei diberikan kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan yang diberikan dengan betul.


Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 6- Peta

Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan ciri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar



Tarikh: 11/02/2010

Hari: Khamis


Kelas: 2I dan 2B

Masa: 12.50 -2.00pm , 3.25-4.35pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 1 – 6 (Ujian Topikal 1)

Refleksi:

2I – Ujian Topikal 1

2B – Pengagihan kertas latihan. Tiada P & P. Perjumpaan Rumah Sukan (4.00 – 5.10pm)

Tarikh: 12/02/2010

Hari: Jumaat


Kelas: 2L

Masa: 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 1 – 6 (Ujian Topikal 1)

Refleksi:
Ujian Topikal 1 sedang dijalankan di dalam kelas.

Kelas: 1G/1H

Masa: 5.10-5.45pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.6 Toleransi


Objektif Pembelajaran:
i) Memahami konsep toleransi.

ii) Menerima hakikat bahawa terdapat perbezaan antara pelbagai kaum dalam hidup bermasyarakat.

iii) Menyedari kepentingan amalan bertolak ansur dalam masyarakat pelbagai kaum.

iv) Mengamalkan sikap bertolak ansur demi keharmonian hidup bersama.


Hasil Pembelajaran:
i) Bertolak ansur terhadap sebarang perbezaan yang wujud dalam masyarakat.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
P & P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat memahami konsep toleransi. Latihan telah diberikan kepada para pelajar dan mereka dapat menjawab soalan latihan yang diberikan dengan betul.

Minggu 5 (1 - 6 Februari 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 5 (1 – 6 Februari 2010)


Tarikh: 01/02/2010

Hari: Isnin


Kelas: 1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M

Masa: 2.00-3.25pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.4 Bertanggungjawab


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri pemakanan yang sihat.

ii) Mengamalkan amalan pemakanan yang baik dan seimbang.

iii) Bertanggungjawab menjaga kesihatan diri.

iv) Bertanggungjawab menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.

Hasil Pembelajaran:
i) Menjaga kesihatan diri.

ii) Menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M – Para pelajar dapat memahami maksud nilai bertanggungjawab. Latihan diberi kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan latihan tersebut.


Tarikh: 02/02/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00 pm, 3.25-4.00pm, 5.10-6.20pm

Tajuk: Bab 4 -Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Tarikh: 03/02/2010

Hari: Rabu


Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.4 Bertanggungjawab


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri pemakanan yang sihat.

ii) Mengamalkan amalan pemakanan yang baik dan seimbang.

iii) Bertanggungjawab menjaga kesihatan diri.

iv) Bertanggungjawab menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.

Hasil Pembelajaran:
i) Menjaga kesihatan diri.

ii) Menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
P&P berjalan dengan lancar. Para pelajar memberi perhatian dalam kelas.


Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 4 - Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda


Tarikh: 04/02/2010

Hari: Khamis


Kelas: 2B dan 2L

Masa: 3.25-4.35pm dan 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 4 - Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda


Tarikh: 22/01/2010

Hari: Jumaat


Kelas: 2I

Masa: 2.00-3.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 4 - Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda


Kelas: 1G/1H

Masa: 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.5 Hemah Tinggi


Objektif Pembelajaran:
i) Melatih diri agar sentiasa berbudi bahasa dan berkelakuan sopan dalam setiap situasi.

ii) Mengenal pasti cara berkelakuan sopan di tempat-tempat awam.

iii) Mengamalkan sikap hemah tinggi dalam kehidupan seharian.


Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa bertutur dan berkelakuan sopan dalam pelbagai situasi.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
P & P berjalan dengan lancar.






Tarikh: 06/02/2010

Hari: Sabtu


Kelas: 2I

Masa: 2.00 – 3.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda

Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda


Kelas: 1G/1H

Masa: 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.5 Hemah Tinggi


Objektif Pembelajaran:
i) Melatih diri agar sentiasa berbudi bahasa dan berkelakuan sopan dalam setiap situasi.

ii) Mengenal pasti cara berkelakuan sopan di tempat-tempat awam.

iii) Mengamalkan sikap hemah tinggi dalam kehidupan seharian.


Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa bertutur dan berkelakuan sopan dalam pelbagai situasi.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
Latihan diberi kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan tersebut dengan betul.