Thursday, January 28, 2010

Minggu 4 (25 - 29 Januari 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 4 (25 – 29 Januari 2010)


Tarikh: 25/01/2010

Hari: Isnin


Kelas: 1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M

Masa: 2.00-3.25pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.3 Harga Diri


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal diri sendiri.

ii) Menghargai keistimewaan diri.

iii) Menghayati ciri-ciri nilai harga diri dalam kehidupan seharian.

iv) Sentiasa menjaga maruah diri.

Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa menjaga maruah diri

ii) Menerima dan menghargai keistimewaan diri

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
1G/1H, 1A/1B/1C,1M - Para pelajar dapat menghasilkan karangan kreatif tentang hala tuju kehidupan.

1N – Para pelajar dapat memberi contoh-contoh perlakuan individu yang mengamalkan harga diri.



Tarikh: 26/01/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm dan 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda)
iii) Mentafsir Jadual
iv)Mentafsir graf (graf bar berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual dan graf bar berganda


Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar boleh mentafsir jadual dan graf bar berganda


Aktiviti Pembelajaran:
i) Mentafsir jadual dan graf bar berganda

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda

Refleksi:
2B, 2I, 2L - Majoriti pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
ii) Sebahagian pelajar boleh mentafsir jadual dan graf bar berganda dengan baik


Tarikh: 27/01/2010

Hari: Rabu


Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.4 Bertanggungjawab


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri pemakanan.

ii) Mengamalkan amalan pemakanan yang baik dan seimbang.

iii) Bertanggungjawab menjaga kesihatan diri.

iv) Bertanggungjawab menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.


Hasil Pembelajaran:
i) Menjaga kesihatan diri.

ii) Menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
1M, 1/A/1B/1C, 1N – Para pelajar dapat memahami maksud bertanggungjawab serta dapat memberi contoh-contoh perlakuan individu yang mengamalkan nilai bertangggungjawab.


Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda)
iii) Mentafsir Jadual
iv)Mentafsir graf (graf bar berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual dan graf bar berganda


Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar boleh mentafsir jadual dan graf bar berganda


Aktiviti Pembelajaran:
i) Mentafsir jadual dan graf bar berganda

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda

Refleksi:
i)Majoriti pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Majoriti pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Majoriti pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul


Tarikh: 28/01/2010

Hari: Khamis


Kelas: 2B dan 2L

Masa: 3.25-4.35pm, 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf garisan berganda)

Objektif Pembelajaran:
i)Melukis graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul

Hasil Pembelajaran:
i)Melukis graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan, perbincangan dan melukis graf garisan berganda

Perbendaharaan Kata:
i)Graf garisan berganda

Refleksi:
2B, 2L -

Pelajar boleh melukis garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul.


Tarikh: 29/01/2010

Hari: Jumaat


Kelas: 2L

Masa: 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 4- Graf

Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda)


Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)pelajar pandai melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan melukis graf bar berganda

Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda

Refleksi:
i)Majoriti pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Majoriti pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Majoriti pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Sebahagian pelajar tidak dapat mentafsir jadual dan graf bar berganda dengan baik

Kelas: 1G/1H

Masa: 5.10-5.45pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.4 Bertanggungjawab


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri pemakanan.

ii) Mengamalkan amalan pemakanan yang baik dan seimbang.

iii) Bertanggungjawab menjaga kesihatan diri.

iv) Bertanggungjawab menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.


Hasil Pembelajaran:
i) Menjaga kesihatan diri.

ii) Menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
i) Pelajar dapat mengenal ciri-ciri seseorang individu yang mengamalkan nilai bertanggungjawab.



Minggu 3 (18 - 24 Januari 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 3 (18 – 23 Januari 2010)


Tarikh: 18/01/2010

Hari: Isnin


Kelas: 1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M

Masa: 2.00-3.25pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.1 Kepercayaan Kepada Tuhan


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal diri sendiri.

ii) Menerima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri adalah anugerah Tuhan.

iii) Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan.

Hasil Pembelajaran:
i) Menerima hakikat bahawa kekurangan dan kelebihan diri ialah anugerah Tuhan.

ii) Memelihara keunikan alam semesta ciptaan Tuhan

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
1G/1H, 1N,1A/1B/1C, 1M - Pelajar dapat mengenal diri sendiri dan memberi contoh cara-

cara menghargai ciptaan Tuhan.


Tarikh: 19/01/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00 pm, 3.25-4.00pm, 5.10-6.20pm

Tajuk: Bab 2- Arah

Sub-tajuk:
i) Bearing Sudutan

Objektif Pembelajaran:
i) Menyatakan Bearing sudutan

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat menyatakan bearing sudutan

Aktiviti Pembelajaran:

i) Penerangan, perbincangan dan latihan

Perbendaharaan Kata:
i) Bearing sudutan

Refleksi:
2B, 2I, 2L - Sebahagian besar pelajar dapat menentukan arah dengan menggunakan bearing sudutan.


Tarikh: 20/01/2010

Hari: Rabu


Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.2 Amanah


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri amanah.

ii) Melaksanakan tugas yang diamanahkan dengan sempurna.

iii) Memahami kepentingan bersikap amanah dalam setiap perlakuan.

iv) Mengamalkan sikap amanah.

Hasil Pembelajaran:
i) Amanah dalam menjalankan tugas di sekolah

ii) Melaksanakan tugas seharian dengan amanah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
1M, 1A/1B/1C, 1N – Perbincangan tentang tugas yang diamanahkan dan cara melaksanakannya dengan sempurna agar menimbulkannnya kepercayaan dan keyakinan orang lain.


Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 2- Arah

Sub-tajuk:
i) Bearing Sudutan

Objektif Pembelajaran:
i) Menyatakan Bearing sudutan

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat menyatakan bearing sudutan

Aktiviti Pembelajaran:

i) Penerangan, perbincangan dan latihan

Perbendaharaan Kata:
i) Bearing sudutan

Refleksi:
i) Pelajar lebih memahami cara menentukan arah dengan menggunakan bearing sudutan
ii)Pelajar boleh mengukur bearing sudutan dengan baik


Tarikh: 21/01/2010

Hari: Khamis


Kelas: 2B dan 2L

Masa: 3.25-4.35pm dan 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 3 – Skala dan Jarak

Sub-tajuk:
i)Menukar jarak di lapangan kepada jarak diatas peta menggunakan skala lurus

Objektif Pembelajaran:
i)Menukar jarak di atas peta kepada jarak sebenar dengan menggunakan skala lurus
ii)Menukar jarak di lapangan kepada jarak di atas peta dengan menggunakan skala lurus

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menukar jarak di atas peta kepada jarak sebenar dengan menggunakan skala lurus
ii)Pelajar boleh menukar jarak di lapangan kepada jarak di atas peta dengan menggunakan skala lurus

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan, perbincangan dan latihan

Perbendaharaan Kata:
i) Skala lurus

Refleksi:

2B, 2L -

i)Sebahagian pelajar boleh menukar jarak di atas peta kepada jarak sebenar dengan menggunakan skala lurus
ii)Pelajar boleh menukar jarak di lapangan kepada jarak di atas peta dengan menggunakan skala lurus


Tarikh: 22/01/2010

Hari: Jumaat


Kelas: 2I

Masa: 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 3 – Skala dan Jarak

Sub-tajuk:
i)Menukar jarak di lapangan kepada jarak diatas peta menggunakan skala lurus

Objektif Pembelajaran:
i)Menukar jarak di atas peta kepada jarak sebenar dengan menggunakan skala lurus
ii)Menukar jarak di lapangan kepada jarak di atas peta dengan menggunakan skala lurus

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menukar jarak di atas peta kepada jarak sebenar dengan menggunakan skala lurus
ii)Pelajar boleh menukar jarak di lapangan kepada jarak di atas peta dengan menggunakan skala lurus

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan, perbincangan dan latihan

Perbendaharaan Kata:
i) Skala lurus

Refleksi:

i)Sebahagian pelajar boleh menukar jarak di atas peta kepada jarak sebenar dengan menggunakan skala lurus
ii)Pelajar boleh menukar jarak di lapangan kepada jarak di atas peta dengan menggunakan skala lurus


Kelas: 1G/1H

Masa: 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.2 Amanah


Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri amanah.

ii) Melaksanakan tugas yang diamanahkan dengan sempurna.

iii) Memahami kepentingan bersikap amanah dalam setiap perlakuan.

iv) Mengamalkan sikap amanah.

Hasil Pembelajaran:
i) Amanah dalam menjalankan tugas di sekolah

ii) Melaksanakan tugas seharian dengan amanah


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:

Para pelajar dapat memahami kepentingan bersikap amanah dalam setiap perlakuan.



Tarikh: 23/01/2010

Hari: Sabtu


Kelas: 2B dan 2L

Masa: 2.40-3.40pm, 4.10-5.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 3 – Skala dan Jarak

Sub-tajuk:
i)Menukar jarak di lapangan kepada jarak diatas peta menggunakan skala lurus

Objektif Pembelajaran:
i)Menukar jarak di atas peta kepada jarak sebenar dengan menggunakan skala lurus
ii)Menukar jarak di lapangan kepada jarak di atas peta dengan menggunakan skala lurus

Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh menukar jarak di atas peta kepada jarak sebenar dengan menggunakan skala lurus
ii)Pelajar boleh menukar jarak di lapangan kepada jarak di atas peta dengan menggunakan skala lurus

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan, perbincangan dan latihan

Perbendaharaan Kata:
i) Skala lurus

Refleksi:

80 % pelajar dapat mengukur jarak antara 2 tempat di atas peta dengan menggunakan skala lurus

Thursday, January 14, 2010

Minggu 2 (11 - 15 Januari 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 2 (11 – 15 Januari 2010)


Tarikh: 11/01/2010

Hari: Isnin


Cuti Tanpa Gaji


Tarikh: 12/01/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:
i) Latitud dan Longitud
ii)Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal latitud and longitude
ii)Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat membezakan latitud dan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Latitud
ii)Longitud

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat bezakan latitud dan longitud

ii)Kebanyakkan pelajar dapat menyatakan kedudukan dengan menggunakan latitud dan longitud

Tarikh: 13/01/2010

Hari: Rabu


Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
Sesi suai kenal dengan para pelajar.


Tarikh: 13/01/2010

Hari: Rabu


Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:

i)
Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud
ii) Zon Waktu


Objektif Pembelajaran:


i) Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitude
ii) Mengenal zon waktu di atas peta dunia
iii) Mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)Pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii) Pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menngunakan latitude dan longitude
iv) Pelajar dapat mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) waktu piawai

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)kebanyakkan pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii)Sebahagian pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menggunakan latitud dan longitud
iv)Pelajar kurang memahami cara mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud.


Tarikh: 14/01/2010

Hari: Khamis


Kelas: 2B dan 2L

Masa: 3.25-4.35pm dan 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:

i)
Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud
ii) Zon Waktu


Objektif Pembelajaran:


i) Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitude
ii) Mengenal zon waktu di atas peta dunia
iii) Mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)Pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii) Pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menngunakan latitude dan longitude
iv) Pelajar dapat mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) waktu piawai

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)kebanyakkan pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii)Sebahagian pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menggunakan latitud dan longitud
iv)Pelajar kurang memahami cara mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud.

Tarikh: 15/01/2010

Hari: Jumaat


Kelas: 2I

Masa: 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:

i)
Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud
ii) Zon Waktu


Objektif Pembelajaran:


i) Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitude
ii) Mengenal zon waktu di atas peta dunia
iii) Mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)Pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii) Pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menngunakan latitude dan longitude
iv) Pelajar dapat mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) waktu piawai

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)kebanyakkan pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii)Sebahagian pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menggunakan latitud dan longitud
iv)Pelajar kurang memahami cara mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud

Kelas: 1G/1H

Masa: 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
Sesi suai kenal dengan para pelajar.

Minggu 1 (04 - 08 Januari 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 1 (04 – 08 Januari 2010)


Tarikh: 04 - 08/01/2010

Hari: Isnin - Jumaat


Minggu Orientasi Tingkatan 1 and Peralihan


Tarikh: 05/01/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm dan 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan


Tarikh: 06/01/2010

Hari: Rabu


Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:
i) Latitud dan Longitud
ii)Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal latitud and longitude
ii)Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat membezakan latitud dan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Latitud
ii)Longitud

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat bezakan latitud dan longitud

ii)Kebanyakkan pelajar dapat menyatakan kedudukan dengan menggunakan latitud dan longitud

Tarikh: 07 08/01/2010

Hari: Khamis dan Jumaat


Cuti Tanpa Gaji