Rancangan Pengajaran Harian 2010
Minggu 5 (1 – 6 Februari 2010)
Tarikh: 01/02/2010
Hari: Isnin
Kelas: 1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M
Masa: 2.00-3.25pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45-6.20pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.4 Bertanggungjawab
Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri pemakanan yang sihat.
ii) Mengamalkan amalan pemakanan yang baik dan seimbang.
iii) Bertanggungjawab menjaga kesihatan diri.
iv) Bertanggungjawab menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.
Hasil Pembelajaran:
i) Menjaga kesihatan diri.
ii) Menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M – Para pelajar dapat memahami maksud nilai bertanggungjawab. Latihan diberi kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan latihan tersebut.
Tarikh: 02/02/2010
Hari: Selasa
Kelas: 2B, 2I dan 2L
Masa: 12.50-2.00 pm, 3.25-4.00pm, 5.10-6.20pm
Tajuk: Bab 4 -Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda
Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Tarikh: 03/02/2010
Hari: Rabu
Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N
Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.4 Bertanggungjawab
Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri pemakanan yang sihat.
ii) Mengamalkan amalan pemakanan yang baik dan seimbang.
iii) Bertanggungjawab menjaga kesihatan diri.
iv) Bertanggungjawab menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.
Hasil Pembelajaran:
i) Menjaga kesihatan diri.
ii) Menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
P&P berjalan dengan lancar. Para pelajar memberi perhatian dalam kelas.
Kelas: 2I
Masa: 5.45-6.20pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 4 - Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda
Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Tarikh: 04/02/2010
Hari: Khamis
Kelas: 2B dan 2L
Masa: 3.25-4.35pm dan 5.10-6.20pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 4 - Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda
Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Tarikh: 22/01/2010
Hari: Jumaat
Kelas: 2I
Masa: 2.00-3.10pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 4 - Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda
Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Kelas: 1G/1H
Masa: 5.10-6.20pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.5 Hemah Tinggi
Objektif Pembelajaran:
i) Melatih diri agar sentiasa berbudi bahasa dan berkelakuan sopan dalam setiap situasi.
ii) Mengenal pasti cara berkelakuan sopan di tempat-tempat awam.
iii) Mengamalkan sikap hemah tinggi dalam kehidupan seharian.
Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa bertutur dan berkelakuan sopan dalam pelbagai situasi.
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
P & P berjalan dengan lancar.
Tarikh: 06/02/2010
Hari: Sabtu
Kelas: 2I
Masa: 2.00 – 3.10pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 4- Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
iii)Mentafsir Jadual
v)Mentafsir graf (graf bar berganda/ graf garisan berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
ii)Graf garisan berganda
Refleksi:
i)Sebahagian pelajar dapat mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Sebahagian pelajar dapat menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Sebahagian pelajar dapat melukis graf bar berganda dan graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Sebahagian pelajar dapat mentafsir jadual, graf bar berganda dan graf garisan berganda
Kelas: 1G/1H
Masa: 5.10-6.20pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.5 Hemah Tinggi
Objektif Pembelajaran:
i) Melatih diri agar sentiasa berbudi bahasa dan berkelakuan sopan dalam setiap situasi.
ii) Mengenal pasti cara berkelakuan sopan di tempat-tempat awam.
iii) Mengamalkan sikap hemah tinggi dalam kehidupan seharian.
Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa bertutur dan berkelakuan sopan dalam pelbagai situasi.
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
Latihan diberi kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan tersebut dengan betul.
No comments:
Post a Comment