Rancangan Pengajaran Harian 2010
Minggu 4 (25 – 29 Januari 2010)
Tarikh: 25/01/2010
Hari: Isnin
Kelas: 1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M
Masa: 2.00-3.25pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45-6.20pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.3 Harga Diri
Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal diri sendiri.
ii) Menghargai keistimewaan diri.
iii) Menghayati ciri-ciri nilai harga diri dalam kehidupan seharian.
iv) Sentiasa menjaga maruah diri.
Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa menjaga maruah diri
ii) Menerima dan menghargai keistimewaan diri
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
1G/1H, 1A/1B/1C,1M - Para pelajar dapat menghasilkan karangan kreatif tentang hala tuju kehidupan.
1N – Para pelajar dapat memberi contoh-contoh perlakuan individu yang mengamalkan harga diri.
Tarikh: 26/01/2010
Hari: Selasa
Kelas: 2B, 2I dan 2L
Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm dan 5.10-6.20pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 4- Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda)
iii) Mentafsir Jadual
iv)Mentafsir graf (graf bar berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual dan graf bar berganda
Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar boleh mentafsir jadual dan graf bar berganda
Aktiviti Pembelajaran:
i) Mentafsir jadual dan graf bar berganda
Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
Refleksi:
2B, 2I, 2L - Majoriti pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
ii) Sebahagian pelajar boleh mentafsir jadual dan graf bar berganda dengan baik
Tarikh: 27/01/2010
Hari: Rabu
Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N
Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.4 Bertanggungjawab
Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri pemakanan.
ii) Mengamalkan amalan pemakanan yang baik dan seimbang.
iii) Bertanggungjawab menjaga kesihatan diri.
iv) Bertanggungjawab menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.
Hasil Pembelajaran:
i) Menjaga kesihatan diri.
ii) Menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
1M, 1/A/1B/1C, 1N – Para pelajar dapat memahami maksud bertanggungjawab serta dapat memberi contoh-contoh perlakuan individu yang mengamalkan nilai bertangggungjawab.
Kelas: 2I
Masa: 5.45-6.20pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 4- Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda)
iii) Mentafsir Jadual
iv)Mentafsir graf (graf bar berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Mentafsir jadual dan graf bar berganda
Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv)Pelajar boleh mentafsir jadual dan graf bar berganda
Aktiviti Pembelajaran:
i) Mentafsir jadual dan graf bar berganda
Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
Refleksi:
i)Majoriti pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Majoriti pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Majoriti pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
Tarikh: 28/01/2010
Hari: Khamis
Kelas: 2B dan 2L
Masa: 3.25-4.35pm, 5.10-6.20pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 4- Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf garisan berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Melukis graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
Hasil Pembelajaran:
i)Melukis graf garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan, perbincangan dan melukis graf garisan berganda
Perbendaharaan Kata:
i)Graf garisan berganda
Refleksi:
2B, 2L -
Pelajar boleh melukis garisan berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul.
Tarikh: 29/01/2010
Hari: Jumaat
Kelas: 2L
Masa: 4.00-5.10pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 4- Graf
Sub-tajuk:
i) Graf
ii) Langkah menghasilkan graf (graf bar berganda)
Objektif Pembelajaran:
i)Mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
Hasil Pembelajaran:
i)Pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)pelajar pandai melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan melukis graf bar berganda
Perbendaharaan Kata:
i) Graf bar berganda
Refleksi:
i)Majoriti pelajar boleh mengumpul dan merekod maklumat dan data
ii)Majoriti pelajar boleh menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual
iii)Majoriti pelajar boleh melukis graf bar berganda berdasarkan jadual dengan menggunakan label dan petunjuk yang betul
iv) Sebahagian pelajar tidak dapat mentafsir jadual dan graf bar berganda dengan baik
Kelas: 1G/1H
Masa: 5.10-5.45pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.4 Bertanggungjawab
Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri-ciri pemakanan.
ii) Mengamalkan amalan pemakanan yang baik dan seimbang.
iii) Bertanggungjawab menjaga kesihatan diri.
iv) Bertanggungjawab menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.
Hasil Pembelajaran:
i) Menjaga kesihatan diri.
ii) Menjaga persekitaran supaya sentiasa bersih.
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
i) Pelajar dapat mengenal ciri-ciri seseorang individu yang mengamalkan nilai bertanggungjawab.
Sila betulkan tarikh untuk hari Selasa, Minggu 4.
ReplyDeleteWarna 'font' yang digunakan untuk 'Refleksi' pada 20.01.10 tidak sesuai sebab latar belakang blog adalah berwarna gelap.
Terima kasih kerana berusaha menghantar RPH mengikut jadual yang telah ditetapkan. Teruskanlah usaha cikgu.
htchong