Rancangan Pengajaran Harian 2010
Minggu 6 (8 – 12 Februari 2010)
Tarikh: 08/02/2010
Hari: Isnin
Kelas: 1G/1H
Masa: 2.00-3.25pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.6 Toleransi
Objektif Pembelajaran:
i) Memahami konsep toleransi.
ii) Menerima hakikat bahawa terdapat perbezaan antara pelbagai kaum dalam hidup bermasyarakat.
iii) Menyedari kepentingan amalan bertolak ansur dalam masyarakat pelbagai kaum.
iv) Mengamalkan sikap bertolak ansur demi keharmonian hidup bersama.
Hasil Pembelajaran:
i) Bertolak ansur terhadap sebarang perbezaan yang wujud dalam masyarakat.
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
P & P berjalan dengan lancar. Para pelajar diminta menyalin nota dan menjawab latihan yang diberikan. Mereka dapat menjawab soalan latihan yang diberi dengan betul.
Kelas: 1N, 1A/1B/1C, 1M
Masa: 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45-6.20pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.5 Hemah Tinggi
Objektif Pembelajaran:
i) Melatih diri agar sentiasa berbudi bahasa dan berkelakuan sopan dalam setiap situasi.
ii) Mengenal pasti cara berkelakuan sopan di tempat-tempat awam.
iii) Mengamalkan sikap hemah tinggi dalam kehidupan seharian.
Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa bertutur dan berkelakuan sopan dalam pelbagai situasi.
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
P & P berjalan dengan lancar. Para pelajar menyalin nota serta latihan yang diberikan. Mereka dapat menjawab soalan latihan yang diberikan dengan betul.
Tarikh: 09/02/2010
Hari: Selasa
Kelas: 2B, 2I dan 2L
Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm dan 5.10-6.20pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 5 – Rajah dan Bab 6 - Peta
Sub-tajuk:
i) Melukis rajah kitaran
ii) Mentafsir rajah kitaran
iii) Peta bergambar (peta pelancongan)
iv) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar
Objektif Pembelajaran:
i) Mengumpul maklumat
ii)Melukis rajah berdasarkan maklumat
iii)Melukis dan melabel rajah
iv) Mentafsir rajah
v) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
vi) Menyatakan kedudukan dan taburan ciri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
vii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
viii) Mentafsir peta bergambar
Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengumpul maklumat
ii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
iii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
iv) Pelajar boleh mentafsir rajah
v) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
vi) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
vii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
viii) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar
vi) Pelajar boleh mengumpul maklumat
vii)Pelajar boleh melukis rajah berdasarkan maklumat
viii) Pelajar boleh melukis dan melabel rajah
viiii) Pelajar boleh mentafsir rajah
Tarikh: 10/02/2010
Hari: Rabu
Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N
Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.5 Hemah Tinggi
Objektif Pembelajaran:
i) Melatih diri agar sentiasa berbudi bahasa dan berkelakuan sopan dalam setiap situasi.
ii) Mengenal pasti cara berkelakuan sopan di tempat-tempat awam.
iii) Mengamalkan sikap hemah tinggi dalam kehidupan seharian.
Hasil Pembelajaran:
i) Sentiasa bertutur dan berkelakuan sopan dalam pelbagai situasi.
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
Para pelajar memahami konsep hemah tinggi. Soalan Esei diberikan kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan yang diberikan dengan betul.
Kelas: 2I
Masa: 5.45-6.20pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 6- Peta
Sub-tajuk:
i) Peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Peta bergambar simbol angka, huruf dan bergambar
Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Mentafsir peta bergambar
Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan cirri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Perbendaharaan Kata:
-
Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti ciri fizikal dan budaya berdasarkan peta bergambar (peta pelancongan)
ii) Pelajar boleh menyatakan kedudukan dan taburan ciri geografi yang diperhatikan dalam peta bergambar
iii) Pelajar boleh mengelaskan simbol-simbol yang mewakili ciri fizikal dan budaya dalam peta bergambar
v) Pelajar boleh mentafsir peta bergambar
Tarikh: 11/02/2010
Hari: Khamis
Kelas: 2I dan 2B
Masa: 12.50 -2.00pm , 3.25-4.35pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 1 – 6 (Ujian Topikal 1)
Refleksi:
2I – Ujian Topikal 1
2B – Pengagihan kertas latihan. Tiada P & P. Perjumpaan Rumah Sukan (4.00 – 5.10pm)
Tarikh: 12/02/2010
Hari: Jumaat
Kelas: 2L
Masa: 4.00-5.10pm
Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2
Tajuk: Bab 1 – 6 (Ujian Topikal 1)
Refleksi:
Ujian Topikal 1 sedang dijalankan di dalam kelas.
Kelas: 1G/1H
Masa: 5.10-5.45pm
Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1
Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri
Sub-tajuk:
1.6 Toleransi
Objektif Pembelajaran:
i) Memahami konsep toleransi.
ii) Menerima hakikat bahawa terdapat perbezaan antara pelbagai kaum dalam hidup bermasyarakat.
iii) Menyedari kepentingan amalan bertolak ansur dalam masyarakat pelbagai kaum.
iv) Mengamalkan sikap bertolak ansur demi keharmonian hidup bersama.
Hasil Pembelajaran:
i) Bertolak ansur terhadap sebarang perbezaan yang wujud dalam masyarakat.
Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan
Refleksi:
P & P berjalan dengan lancar. Pelajar dapat memahami konsep toleransi. Latihan telah diberikan kepada para pelajar dan mereka dapat menjawab soalan latihan yang diberikan dengan betul.
No comments:
Post a Comment