Thursday, January 14, 2010

Minggu 2 (11 - 15 Januari 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 2 (11 – 15 Januari 2010)


Tarikh: 11/01/2010

Hari: Isnin


Cuti Tanpa Gaji


Tarikh: 12/01/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:
i) Latitud dan Longitud
ii)Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal latitud and longitude
ii)Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat membezakan latitud dan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) Latitud
ii)Longitud

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat bezakan latitud dan longitud

ii)Kebanyakkan pelajar dapat menyatakan kedudukan dengan menggunakan latitud dan longitud

Tarikh: 13/01/2010

Hari: Rabu


Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
Sesi suai kenal dengan para pelajar.


Tarikh: 13/01/2010

Hari: Rabu


Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:

i)
Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud
ii) Zon Waktu


Objektif Pembelajaran:


i) Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitude
ii) Mengenal zon waktu di atas peta dunia
iii) Mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)Pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii) Pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menngunakan latitude dan longitude
iv) Pelajar dapat mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) waktu piawai

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)kebanyakkan pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii)Sebahagian pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menggunakan latitud dan longitud
iv)Pelajar kurang memahami cara mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud.


Tarikh: 14/01/2010

Hari: Khamis


Kelas: 2B dan 2L

Masa: 3.25-4.35pm dan 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:

i)
Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud
ii) Zon Waktu


Objektif Pembelajaran:


i) Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitude
ii) Mengenal zon waktu di atas peta dunia
iii) Mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)Pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii) Pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menngunakan latitude dan longitude
iv) Pelajar dapat mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) waktu piawai

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)kebanyakkan pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii)Sebahagian pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menggunakan latitud dan longitud
iv)Pelajar kurang memahami cara mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud.

Tarikh: 15/01/2010

Hari: Jumaat


Kelas: 2I

Masa: 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 1- kedudukan

Sub-tajuk:

i)
Cara menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitud
ii) Zon Waktu


Objektif Pembelajaran:


i) Menyatakan kedudukan sesuatu tempat berasaskan latitud dan longitude
ii) Mengenal zon waktu di atas peta dunia
iii) Mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)Pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii) Pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menngunakan latitude dan longitude
iv) Pelajar dapat mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
i) waktu piawai

Refleksi:
i) Kebanyakkan pelajar dapat mengenal zon waktu di atas peta dunia
ii)kebanyakkan pelajar boleh mentakrif waktu tempatan dan waktu piawai
iii)Sebahagian pelajar dapat menentukan kedudukan sesuatu tempat dengan menggunakan latitud dan longitud
iv)Pelajar kurang memahami cara mengira waktu tempatan berasaskan kedudukan longitud

Kelas: 1G/1H

Masa: 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
Sesi suai kenal dengan para pelajar.

No comments:

Post a Comment