Thursday, April 29, 2010

Minggu 17 (26 - 30 April 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 17 (26 – 30 April 2010)


Tarikh: 26/04/2010

Hari: Isnin


Kelas: 1G/1H, 1N, 1A/1B/1C dan 1M

Masa: 2.00-3.25pm, 3.25 – 4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45 – 6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.11 Rasional


Objektif Pembelajaran:
i) Menilai dengan teliti kesahihan maklumat.

ii) Mengenal pasti sesuatu sumber maklumat itu boleh dipercayai.

iii) Mengetahui kepentingan menyampaikan sesuatu maklumat dengan tepat tanpa ditokok tambah.


Hasil Pembelajaran:
i) Menilai dengan teliti kesahihan sesuatu maklumat.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:

P&P berjalan lancar. Pelajar memahami konsep rasional.


Tarikh: 27/04/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm dan 5.10-6.20pm
Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kelahiran

Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kelahiran

ii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kelahiran
i) Dasar Kependudukan Negara dan peranan kerajaan

ii) Amalan perancangan keluarga

iii) Perkahwinan lewat


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
ii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)

Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan

Refleksi:
i)Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
ii)Sebahagian kecil pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)


Tarikh: 28/04/2010

Hari: Rabu


Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.11 Rasional


Objektif Pembelajaran:
i) Menilai dengan teliti kesahihan maklumat.

ii) Mengenal pasti sesuatu sumber maklumat itu boleh dipercayai.

iii) Mengetahui kepentingan menyampaikan sesuatu maklumat dengan tepat tanpa ditokok tambah.


Hasil Pembelajaran:
i) Menilai dengan teliti kesahihan sesuatu maklumat.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:

Para pelajar dapat menilai dengan teliti kesahihan maklumat dan juga kepenting maklumat yang tepat. Latihan diberikan kepada para pelajar.


Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kelahiran

Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kelahiran

ii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kelahiran

i) Perkahwinan lewat


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
ii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)

Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan

Refleksi:
i)Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
ii)Sebahagian kecil pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)

Tarikh: 29/04/2010

Hari: Khamis


Kelas: 2I dan 2B

Masa: 12.50 – 2.00pm dan 3.25 – 4.35pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kelahiran

Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kelahiran

ii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kelahiran
iv) Taraf hidup dan ekonomi Negara

v) Kerjaya dan status wanita

vi) Peluang perkerjaan

vii) Sosiobudaya dan agama


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
ii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)

Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan

Refleksi:
i)Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
ii)Sebahagian kecil pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)


Tarikh: 30/04/2010

Hari: Jumaat


Kelas: 2L

Masa: 2.00 – 3.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 8- Perubahan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Faktor Mempengaruhi Perubahan Penduduk Malaysia
- Kadar Kelahiran

Objektif Pembelajaran:
i) Menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan
- Kadar Kelahiran

ii) Menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi:
- Kadar Kelahiran
iv) Taraf hidup dan ekonomi Negara

v) Kerjaya dan status wanita

vi) Peluang perkerjaan

vii) Sosiobudaya dan agama


Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
ii)Pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)

Aktiviti:
- Penerangan
- Perbincangan
- Latihan

Refleksi:
i)Sebahagian kecil pelajar boleh menyenaraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk. (Kadar Kelahiran)
ii)Sebahagian kecil pelajar boleh menghuraikan faktor-faktor yang mempengaruhi perubahan penduduk (Kadar Kelahiran)


Masa: 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.11 Rasional


Objektif Pembelajaran:
i) Menilai dengan teliti kesahihan maklumat.

ii) Mengenal pasti sesuatu sumber maklumat itu boleh dipercayai.

iii) Mengetahui kepentingan menyampaikan sesuatu maklumat dengan tepat tanpa ditokok tambah.


Hasil Pembelajaran:
i) Menilai dengan teliti kesahihan sesuatu maklumat.

Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:

Nota disediakan kepada para pelajar. Pelajar menumpukan perhatian dalam kelas. Aktivit kelas berjalan dengan lancar.

No comments:

Post a Comment