Thursday, March 11, 2010

Minggu 9 (1 - 5 Mac 2010)

Rancangan Pengajaran Harian 2010

Minggu 9 (1 – 5 Mac 2010)


Tarikh: 01/03/2010

Hari: Isnin


Kelas: 1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M

Masa: 2.00-3.25pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm, 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting. 1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.7 Berdikari


Objektif Pembelajaran:
i) Memahami konsep berdikari untuk membina keyakinan diri.

ii) Melakukan sesuatu tugas tanpa bergantung kepada orang lain.

iii) Melatih diri untuk berdikari.


Hasil Pembelajaran:
i) Melakukan sesuatu tugas atau kewajipan tanpa bergantung kepada orang lain.


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
1G/1H, 1N, 1A/1B/1C, 1M – Para pelajar dapat memahami maksud nilai toleransi. Latihan diberi kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan latihan tersebut.


Tarikh: 02/03/2010

Hari: Selasa


Kelas: 2B, 2I dan 2L

Masa: 12.50-2.00 pm, 3.25-4.00pm, 5.10-6.20pm

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia.

ii) Pelajar dikehendaki melukis peta Negara Malaysia.

Tarikh: 03/03/2010

Hari: Rabu


Kelas: 1M, 1A/1B/1C, 1N

Masa: 12.50-2.00pm, 3.25-4.00pm, 4.00-5.10pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.7 Berdikari


Objektif Pembelajaran:
i) Memahami konsep berdikari untuk membina keyakinan diri.

ii) Melakukan sesuatu tugas tanpa bergantung kepada orang lain.

iii) Melatih diri untuk berdikari.


Hasil Pembelajaran:
i) Melakukan sesuatu tugas atau kewajipan tanpa bergantung kepada orang lain.


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
Latihan diberi kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan latihan tersebut.



Kelas: 2I

Masa: 5.45-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2

Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Tarikh: 04/03/2010

Hari: Khamis


Kelas: 2B dan 2L

Masa: 3.25-4.35pm dan 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia



Tarikh: 05/03/2010

Hari: Jumaat


Kelas: 2I

Masa: 2.00-3.10pm

Mata Pelajaran: Geografi Ting. 2


Tajuk: Bab 7 – Taburan Penduduk

Sub-tajuk:
i) Taburan Penduduk Negara Malaysia

Objektif Pembelajaran:
i) Mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia

Hasil Pembelajaran:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Perbendaharaan Kata:
-

Refleksi:
i) Pelajar boleh mengenal pasti taburan penduduk Negara Malaysia


Kelas: 1G/1H

Masa: 5.10-6.20pm

Mata Pelajaran: Pendidikan Moral Ting.1


Tajuk: Bab 1 – Nilai Berkaitan dengan Perkembangan Diri

Sub-tajuk:
1.7 Berdikari


Objektif Pembelajaran:
i) Memahami konsep berdikari untuk membina keyakinan diri.

ii) Melakukan sesuatu tugas tanpa bergantung kepada orang lain.

iii) Melatih diri untuk berdikari.


Hasil Pembelajaran:
i) Melakukan sesuatu tugas atau kewajipan tanpa bergantung kepada orang lain.


Aktiviti Pembelajaran:
i) Penerangan dan perbincangan

Refleksi:
Latihan diberi kepada para pelajar. Mereka dapat menjawab soalan latihan tersebut.



No comments:

Post a Comment